fot. Futsal Ekstraklasa

W grudniu tylko zwycięstwa

Ostatni miesiąc 2020 roku jest bardzo szczęśliwy dla zawodników Gatty Active. W grudniu drużyna ze Zduńskiej Woli rozegrała trzy mecze, odniosła trzy zwycięstwa i w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy awansowała na piąte miejsce.


Dobra seria zaczęła się 6 grudnia, wyjazdową wygraną 9:6 z AZS UŚ Katowice. Było to spotkanie 15. kolejki. W następnej serii 12 grudnia Gatta Active na własnym boisku ograła 3:2 Dreaman Opole Komprachcice, a tydzień później w Gliwicach 10:3 pokonała ekipę P.A. Nowa.

W szesnastu kolejkach zespół ze Zduńskiej Woli zdobył 27 pkt. i na półmetku rozgrywek zajmuje piatą lokatę. Liderem jest Rekord Bielsko-Biała (45 pkt.), za którym plasują się: KS Constract Lubawa (43), Piast Gliwice (40) i Clearex Chorzów (33).

Po przerwie świąteczno-noworocznej zespoły występujące w Statscore Futsal Ekstraklasie wznowią walkę o punkty i przystąpią też do rozgrywek o Puchar Polski. Gatta Active znalazła się w gronie pięciu drużyn, które włączą się do rywalizacji od 1/16. Wcześniej zostaną rozegrane mecze 1/32, w których wystąpią 54 zespoły. Jest wśród nich m.in. szesnastu zwycięzców turniejów wojewódzkich, w tym Junior Hurtap Łęczyca, który w 1/32 zagra z ekstraklasowym MOKS Słoneczny Stok Białystok. Łatwiejszych rywali los przydzielił pierwszoligowym ekipom UMKS Zgierz i Widzewa, które zmierzą się odpowiednio ze zwycięzcami kwalifikacji wojewódzkich na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach. W kolejnej rundzie do pucharowych rozgrywek oprócz Gatty Active włączą się: FC Reiter Toruń, Clearex Chorzów, Constract Lubawa oraz Rekord Bielsko-Biała.