fot. Futsal logo

Halowy Puchar Polski

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Lady Grembach, które w pierwszej rundzie Halowego Pucharu Polski Kobiet wyeliminowały KS Zdrowie Garwolin. Łodzianki wygrały mecz 4:2.


O pucharowej rywalizacji zaczynają już też myśleć zawodnicy Gatty Active Zduńska Wola, którzy w 1/16 tych rozgrywek podejmą GI Malepszy Futsal Leszno. To jedna z trzech par złożonych z drużyn występujących w Futsal Ekstraklasie.

W ligowej tabeli Gatta Active jest na miejscu piątym (26 pkt.), a ekipa z Leszna na dziesiątym (15). W dwóch styczniowych meczach drużyna ze Zduńskiej Woli zaliczyła wygraną 6:3 z MOKS Słoneczny Brzeg Białystok we własnej hali i wyjazdowy remis 4:4 z RED Dragons Pniewy. Pucharowy rywal w tym czasie przegrał 0:4 z Cleareksem Chorzów i 3:5 z AZS UŚ Katowice. Na 15 i 16 lutego zaplanowano mecze 16. kolejki, w której zespół z Leszna wystąpi w Zduńskiej Woli. Tydzień wcześniej obie ekipy zmierzą się w 1/16 Halowego Pucharu Polski. Jeśli Gatta Active wyjdzie z tego starcia zwycięsko, to w następnej rundzie zagra z Gredarem Brzeg lub Sośnicą Gliwice. Mecze 1/8 mają być rozegrane 19 lutego.