Hladik pomógł i wygrali

Pierwszy w tym sezonie wyjazdowy komplet punktów zainkasowali piłkarze ŁKS, którzy w meczu 3. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonali Puszczę Niepołomice 2:0. Duży udział w tym zwycięstwie miał Ivan Hladik. Obrońca gospodarzy najpierw strzelił bramkę samobójczą, a później sprokurował rzut karny, po którym został ustalony końcowy wynik spotkania.

Goście byli faworytem meczu, jednak długo gra im się nie układała. Już 9. minucie musieli też przeprowadzić pierwszą zmianę, bo kontuzji doznał Nacho Monsalve. W 73. minucie na boisku pojawił się natomiast Adrian Klimczak, a pięć minut później po jego dośrodkowaniu łodzianie objęli prowadzenie. Co prawda akcji nie sfinalizował żaden z graczy ŁKS, ale wyręczył ich Hladik, kierując piłkę do własnej bramki. Ten sam zawodnik w 90. minucie nieprzepisowo powstrzymywał Pirulo i chwilę później Maksymilian Rozwandowicz uderzeniem z rzutu karnego wpisał się na listę strzelców.

Po trzech meczach łodzianie mają na koncie 7 pkt. i przed pozostałymi spotkaniami tej serii zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W 4. kolejce ŁKS podejmie GKS 1963 Jastrzębie (18 sierpnia, godz. 18).