I liga: Zły początek ŁKS w Gdyni

Od przegranej rozpoczął grę w Betclic I lidze ŁKS Łódź. W meczu kończącym 2. kolejkę łodzianie przegrali w Gdyni z Arką 1:2 (1:1). Decydującą bramkę gospodarze zdobyli w 89. minucie.

Dla łodzian był to pierwszy w tym sezonie mecz o pierwszoligowe punkty. Spotkanie 1. kolejki z Wisłą Kraków drużyna trenera Jakuba Dziółki rozegra bowiem w późniejszym terminie.

Już w 7. minucie Łukasz Bomba zmuszony był wyciągnąć piłkę z bramki po trafieniu Michała Marcjanika. Stracony gol nie załamał jednak łódzkiej drużyny, która rzuciła się do odrabiania strat. I swego dopięła tuż przed przerwą kiedy na listę strzelców wpisał się Adrien Louveau.

Do 89. minuty na tablicy świetlnej widniał wynik z pierwszej połowy. Decydujący cios zadała jednak Arka. Kacper Skóra wykorzystał podanie Joao Oliveiry i zapewnił gospodarzom trzy punkty. ŁKS w końcówce próbował jeszcze wyrównać, ale gospodarze na to już nie pozwolili.

W 3. kolejce ŁKS zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna, a spotkanie odbędzie się 5 sierpnia (poniedziałek) o 20:30.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Marcjanik 7, Kacper Skóra 89 – Adrien Louveau 45

ŁKS: Bomba – Dankowski, Gulen ż (89′ Mihaljević), Louveau ż, Majcenić – Młynarczyk (80′ Pawlak), Kupczak, Pirulo (80′ Mokrzycki), Wysokiński, Zając (67′ Sitek) – Balić (67′ Arasa)