fot. GKS Bełchatów - Pilica Białobrzegi

III liga: Na czele bez zmian

Nie przyniosła zmian w górnej części tabeli 23. kolejka III ligi (grupa I). Swoje spotkania wygrała czołówka, a drużyny z województwa łódzkiego wywalczyły aż trzynaście punktów na 15 możliwych. Wygrały: GKS Bełchatów, Pelikan Łowicz, Unia Skierniewice i Warta Sieradz. Punkt wywalczyła w Radomiu Lechia Tomaszów Mazowiecki.


GKS Bełchatów do 84. minuty meczu z niżej notowaną Pilicą Białobrzegi remisował 1:1 i na GIEKSA Arenie pachniało kolejną nieprzyjemną niespodzianką. O trzech punktach dla Brunatnych zdecydował rzut karny skutecznie wykonany przez Bartłomieja Bartosiaka. Wcześniej doświadczony piłkarz spudłował z jedenastu metrów. GKS wygrał 2:1 i nie stracił dystansu do prowadzącego duetu. Do Pogoni Grodzisk Mazowiecki traci sześć, a do Legii II Warszawa cztery punkty.

O wiele łatwiejszą przeprawę z Concordią Elbląg miał Pelikan Łowicz. Już wcześniej działacze z Elbląga zakomunikowali, że do Łowicza wyślą zespół juniorów co ułatwiło sprawę. Pelikan wygrał aż 8:0 (4:0). 

Piąte i szóste miejsce z stratą 13 punktów do lidera zajmują odpowiednio: Unia Skierniewice i Lechia Tomaszów. Unia wygrała w Białymstoku z Jagiellonią II 3:2 (1:1), a Lechia zremisowała w Radomiu z Bronią 2:2, przegrywając w tym meczu już 0:2. 

Cieszy przełamanie Warty Sieradz, która wygrała z Victorią Sulejówek 3:0 (1:0) i odskoczyła od strefy spadkowej. Aby utrzymać się w III lidze sieradzanie muszą grać właśnie tak, jak w pojedynku z zespołem z województwa mazowieckiego. 

Przed nami 24. kolejka, w której na czoło wysuwa się piątkowy (5 kwietnia) pojedynek Unii Skierniewice z GKS Bełchatów. Mecz rozpocznie się o 19:00. W sobotę (6 kwietnia) o 16:00 Lechia Tomaszów podejmie Wartę Sieradz. Pelikan Łowicz zagra zaś na wyjeździe z Mławianką Mława.