fot. Zdjęcie: GKS Bełchatów

III liga: Nasze zespoły nie zachwyciły

Napisać, że był to słaby weekend dla drużyn III ligi z naszego województwa to tak, jakby nic nie napisać. Z pięciu zespołów bramkę zdobyła tylko Warta Sieradz. Marne to jednak pocieszenie bo sieradzanie przegrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2 i niebezpiecznie przybliżają się do strefy spadkowej.


Największym przegranym weekendu, a także początku rundy jest GKS Bełchatów. Po dwóch remisach 1:1 z Bronią Radom i Concordią Elbląg wydawało się, że zespół Bogdana Jóźwiaka musi wygrać z Mławianką Mława. Kibiców na GIEKSA Arenie spotkał jednak spory zawód. GKS przegrał 0:2 i znacznie zmniejszył swoje szanse na awans do II ligi. Przegrała w Wikielcu 0:1 Unia Skierniewice, a Warta Sieradz, o czym wspomnieliśmy, uległa u siebie Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:0). Jedynego gola w tej kolejce dla naszych drużyn strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Kręcichwost. W niedzielnym pojedynku Pelikan Łowicz podzielił się punktami (0:0) z Lechią Tomaszów.

W tabeli prowadzą Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Legia II Warszawa (po 42 punkty). O sześć punktów mniej mają GKS Bełchatów i Pelikan Łowicz.