fot. Concordia Elbląg - GKS Bełchatów, zdjęcie: Damian Agatowski

III liga: Nikt nie zdobył kompletu

Za nami już dwie tegoroczne kolejki III ligi (grupa I). Żadna z drużyn nie zdobyła w dwóch spotkaniach kompletu punktów, a najlepiej z zespołów województwa łódzkiego spisuje się Pelikan Łowicz. Pokonał na własnym boisku Legię II Warszawa 2:1 (1:0) i z dorobkiem 37 punktów plasuje się tuż za czołową trójką.


Pelikan traci do liderów - Legii II i Pogoni Grodzisk Mazowiecki cztery punkty. Na trzeciej pozycji z 38 punktami jest GKS Bełchatów, który tegoroczne granie rozpoczął od dwóch remisów. Podzielił się punktami z Bronią Radom i Concordią Elbląg, w obu przypadkach remisując 1:1. 

Od mocnego akcentu rozpoczęła Unia Skierniewice, która po remisie w Sulejówku z Victorią (0:0), rozbiła Wartę Sieradz aż 5:1. To był koncert Kamila Sabiłło. Napastnik Unii strzelił cztery bramki i przesunął się w klasyfikacji najlepszych strzelców na trzecie miejsce (11 trafień). Prowadzi zaś Szymon Sołtysiński (Pelikan). Ma 14 bramek i o jednego gola wyprzedza Bartosza Snopczyńskiego (Lechia Tomaszów).

Przed nami jeszcze 14 kolejek i jedno jest pewne - III liga przyniesie kibicom jeszcze wiele emocji i niespodziewanych wydarzeń. Jest bowiem niezwykle wyrównana.