III liga: Pierwsza wygrana Brunatnych

Po raz czwarty w tym sezonie o punkty walczyli piłkarze Betclic III ligi (grupa I). Cztery drużyny z naszego województwa odniosły zwycięstwa, a beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego zachował miano niepokonanego. Niezadowoleni są tylko kibice Warty Sieradz.

Pelikan Łowicz przed meczem w Sieradzu miał na koncie zero punktów. Od pierwszej minuty pojedynku w Sieradzu to goście byli stroną dominującą i po kwadransie było już 3:0 dla łowiczan. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale dwie kolejne bramki strzelił Pelikan, który zakończył spotkanie wygraną 5:0.

Po trzecie zwycięstwo z rzędu sięgnęła Unia Skierniewice. Drużyna Kamila Sochy przegrywała do przerwy z Wisłą II Płock 0:1, ale potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrana 3:1 plasuje Unię na drugiej pozycji w ligowej tabeli.

Ważne zwycięstwo odniosła Lechia Tomaszów, która pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił jeden z nowych piłkarzy w drużynie Mateusza Milczarka Daniel Chwałowski.

Dzielnie poczyna sobie w rozgrywkach beniaminek Sokół Aleksandrów Łódzki. Jeszcze w tym sezonie nie przegrał, a na trudnym terenie w Suwałkach zremisował z Wigrami 2:2. Bramki dla Sokoła zdobyli: Przemysław Woźniczak i Maciej Radaszkiewicz.

I na koniec o premierowej wygranej Brunatnych. GKS podejmował Jagiellonię II Białystok. Zespół Artura Derbina od 35. minuty prowadził po trafieniu Piotra Gryszkiewicza. Później jednak sytuacja się skomplikowała po drugiej żółtej kartce dla Mateusza Szymorka. Brunatni dowieźli jednak prowadzenie do ostatniego gwizdka i mogli cieszyć się z trzech punktów.

------------------------------------------

GKS Bełchatów - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Gryszkiewicz 35

Unia Skierniewice - Wisła II Płock 3:1 (0:1)
Bramki dla Unii: Mateusz Szmyd 50, Jakub Czarnecki 73, Szymon Łapiński 87

Warta Sieradz - Pelikan Łowicz 0:5 (0:3)
Bramki: Adrian Olpiński 3, Piotr Basiuk 13, Patryk Czarnowski 16, Marek Grądzki 73, Bartosz Woder 81

Lechia Tomaszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: Daniel Chwałowski 25

Wigry Suwałki - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:2 (1:0)
Bramki dla Sokoła: Przemysław Woźniczak 50, Maciej Radaszkiewicz 70