fot. GKS Bełchatów - Pogoń Grodzisk Maz. - zdjęcie D. Agatowski

III liga: Podział punktów w szlagierze

GKS Bełchatów znacznie ograniczył swoje szanse awansu do II ligi remisując na własnym boisku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:0. Szlagier nie przyniósł bramek, a najlepszą sytuację do jej zdobycia Brunatni mieli pod koniec pojedynku. Mateusz Malec trafił jednak z kilku metrów w poprzeczkę.


Strata GKS do Pogoni nadal wynosi dziewięć punktów co na dystansie dziewięciu kolejek może być stratą nie do odrobienia. Brunatni dzięki remisowi przeskoczyli w tabeli Pelikana Łowicz, który przegrał u siebie 2:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Bramki dla popularnych Ptaków zdobyli: Kacper Falkowski i Bartosz Winkler.

Jedyną drużyną z naszego województwa, która cieszyła się z kompletu punktów była Unia Skierniewice. Zespół prowadzony przez Kamila Sochę wygrał w Zambrowie z Olimpią 2:1 (1:1). Decydującego gola strzelił grając w dziesiątkę, a do bramki rywala trafił Mateusz Cegiełka. Zremisowała w Elblągu z Concordią 1:1 (1:1) Lechia Tomaszów, a bramkę dla zespołu Mateusza Milczarka strzelił Marcin Pieńkowski. Cenny punkt z Wikielca, po remisie 0:0, przywiozła Warta Sieradz.

W tabeli prowadzi Pogoń Grodzisk Mazowiecki - 54 punkty. GKS Bełchatów i Pelikan Łowicz mają po 45 punktów (3 i 4 miejsce). Unia Skierniewice jest piąta (43 punkty), Lechia Tomaszów siódma (38 punktów), a Warta Sieradz dwunasta (28 punktów).