fot. GKS Bełchatów

III liga: Przebudzenie GKS i Lechii

Za nami już czwarta tegoroczna kolejka w III lidze (grupa I). Była ona dużo lepsza dla drużyn z naszego województwa niż przed tygodniem. GKS Bełchatów, Lechia Tomaszów i Pelikan Łowicz wygrały swoje spotkania. Zremisowała, na otwarcie zmodernizowanego stadionu, Unia Skierniewice, która podzieliła się punktami z Legionovią Legionowo. Kolejny mecz przegrała zaś Warta Sieradz.


22. kolejka rozpoczęła się meczem w Radomiu gdzie miejscowa Broń podejmowała Pelikana Łowicz. Goście wygrali 1:0, a kolejną bramkę do swojego dorobku dołożył najskuteczniejszy piłkarz ligi Szymon Sołtysiński

Przełamał się GKS Bełchatów, który, po trzech tegorocznych meczach bez wygranej, pokonał w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy Świt 2:0 (2:0). Do bramki rywala trafili: Patryk Skórecki i Hubert Karpiński

Wygrała również Lechia Tomaszów, która czekała na wygraną od 7 października minionego roku. Lechiści pokonali Victorię Sulejówek 3:2 (1:1), a bramki dla tomaszowskiej drużyny zdobyli: Bartosz Snopczyński, Konrad Górka i tę najważniejszą - w piątej minucie doliczonego czasu gry Adrian Skrzyniak.

Lechia Tomaszów

Długo oczekiwana chwila wreszcie stała się faktem. Unia Skierniewice rozegrała swój pierwszy mecz na zmodernizowanym Stadionie Miejskim. Komplet publiczności zasiadł na trybunach, a przed spotkaniem z Legionovią Legionowo miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu. Obecny był między innymi wiceprezes PZPN i prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak. Święto popsuli nieco piłkarze Unii. Drużyna Kamila Sochy zawiodła i zaledwie zremisowała ze znacznie niżej notowaną Legionovią 0:0.

Unia Skierniewice

- To jeden z piękniejszych obiektów w naszym województwie, a frekwencja pokazuje, że w Skierniewicach na taką inwestycję kibice czekali z niecierpliwością. Zrobię wszystko, aby tutaj zagościł, już niedługo, mecz reprezentacji Polski U-20 - powiedział prezes Kaźmierczak.

Warta Sieradz niebezpiecznie dryfuje w dół tabeli. Sieradzki zespół przegrał 0:2 (0:0) w Łomży z miejscowym ŁKS i ma już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. 

Kolejne emocje już w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy kibiców na stadiony w III lidze - emocji, jak widać, nie brakuje.