III liga: Tylko Warta z kompletem punktów

Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu w III lidze (grupa I). Najlepiej z zespołów z województwa łódzkiego spisała się Warta Sieradz. Sprawiła dużą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Legią II Warszawa 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola w 75. minucie spotkania strzelił Wojciech Pawlak.

Unia Skierniewice, w spotkaniu, które inaugurowało sezon, wygrywała w Olsztynie ze spadkowiczem z II ligi, miejscowym Stomilem już 3:0. Wszystko wskazywało na to, że drużyna Kamila Sochy wywalczy zwycięstwo. Gospodarze jednak już do przerwy strzelili dwa gole, a po zmianie stron dołożyli kolejne dwa i wygrali 4:3.

Nie przerwała świetnej serii Polonii Lidzbark Warmiński Lechia Tomaszów. Gospodarze, którzy są beniaminkiem rozgrywek, nie przegrali u siebie od ponad 4 lat. Lechiści również nie dali rady pokonać Polonii, przegrywając mecz 1:2.

Przegrał swój mecz również Pelikan Łowicz. Do szóstej minuty doliczonego czasu gry mecz z ŁKS Łomża nie przyniósł bramek. W końcówce wydawało się, że to Pelikan może wygrać bowiem grał z przewagą jednego piłkarza. Nic jednak z tego - zwycięskiego gola strzelili przyjezdni.

Remisami zakończyły się pojedynki Sokoła Aleksandrów Łódzki z Bronią Radom (1:1) i Mławianki Mława z GKS Bełchatów (0:0). W pierwszym z tych meczów gospodarze bramkę na 1:1 stracili w ostatniej akcji meczu, a w drugim Brunatni nie wykorzystali, podobnie jak Pelikan, gry w przewadze. Od 72. minuty grali bowiem 11 na 10.

------------------------------

Mławianka Mława - GKS Bełchatów 0:0

Sokół Aleksandrów - Broń Radom 1:1 (1:0)
Bramka dla Sokoła: Igor Kania 45

Legia II Warszawa - Warta Sieradz 0:1 (0:0)
Bramka: Wojciech Pawlak 75

Stomil Olsztyn - Unia Skierniewice 4:3 (2:3)
Bramki dla Unii: Mateusz Stępień 11-karny, Mateusz Cegiełka 13, Kamil Sabiłło 24

Pelikan Łowicz - ŁKS Łomża 0:1 (0:0)

Polonia Lidzbark Warmiński - Lechia Tomaszów 2:1 (1:0)
Bramka dla Lechii: Artur Bogusz 70-karny