fot. Lechia - GKS 5:1, zdjęcie: GKS Bełchatów

III liga: Unia druga, Lechia czwarta

Za nami 32. kolejka spotkań w III lidze (grupa I). Poznaliśmy w niej drużynę, która w przyszłym sezonie zagra w II lidze. Na dwa mecze przed zakończeniem rozgrywek powrót na drugoligowe boiska zapewniła sobie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Na drugie miejsce awansowała Unia Skierniewice, a na czwarte Lechia Tomaszów Mazowiecki. Arcyważne zwycięstwo odniosła także Warta Sieradz.


Unia urządziła sobie strzelecki trening w pojedynku ze zdegradowaną już do IV ligi mazowieckiej Pilicą Białobrzegi. Wygrała 5:0 (4:0), a już po jedenastu minutach skierniewiczanie prowadzili 3:0. Drużyna Kamila Sochy będzie jednym z pretendentów do awansu w kolejnym sezonie.

Wysoką formę na finiszu sezonu potwierdziła Lechia Tomaszów. Rozbiła GKS Bełchatów aż 5:1 (2:0) rewanżując się tym samym za jesienną porażkę 0:2. Dzięki zwycięstwu drużyna Mateusza Milczarka wyprzedziła Brunatnych w ligowej tabeli.

W Sieradzu kibice świętowali kolejną arcyważną wygraną Warty, która jest już o krok od zapewnienia sobie utrzymania w lidze. Dwa rzuty karne skutecznie wykonał Mateusz Lis.

Bez punktu z dalekiego wyjazdu wrócił Pelikan Łowicz, który przegrał w Wikielcu z GKS 0:1. To czwarta kolejna wyjazdowa przegrana Ptaków. Z dorobkiem 49 punktów Pelikan jest siódmy.

----------------------------------------------------

Unia Skierniewice - Pilica Białobrzegi 5:0 (4:0)
Bramki: Jakub Bartosiński 4, 72, Kamil Sabiłło 9, 11, samobójcza

Lechia Tomaszów – GKS Bełchatów 5:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Snopczyński 10-karny, 66, Adrian Ziarek 38, Krystian Kolasa 74, Adrian Skrzyniak 87 – Bartłomiej Bartosiak 46

Warta Sieradz – Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Lis 42-karny, 75-karny

GKS Wikielec - Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)