III liga: Unia powiększa przewagę

Unia Skierniewice zrobiła kolejny krok w kierunku tytułu mistrza jesieni w grupie I Betclic III ligi. Zespół trenera Kamila Sochy wygrał na trudnym terenie w Wikielcu z miejscowym GKS 1:0 (0:0) i powiększył o dwa punkty przewagę na Wigrami Suwałki, które zremisowały z rezerwami Jagiellonii Białystok 1:1. Przed nami jeszcze sześć kolejek w tym roku (pięć z jesieni i jedna awansem z wiosny).

Już przed przerwą Unia powinna wygrywać, ale brakowało jej piłkarskiego szczęścia. Vadim Yavorski trafił w słupek, a Szymon Sołtysiński w poprzeczkę. Tuż po przerwie faulowany w polu karnym był Sołtysiński, a Mateusz Stępień nie pomylił się z rzutu karnego.

Na GIEKSA Arenie cenne zwycięstwo odniósł PGE GiEK GKS Bełchatów, który walczy o to, aby dołączyć do ścisłej czołówki ligowej tabeli. Drużyna Artura Derbina pokonała Wartę Sieradz, a bramkę zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Pytlewski.

Wygrał również Pelikan Łowicz, który wywiózł trzy punkty z Olsztyna. Pokonał miejscowy Stomil 2:1 (2:1) i plasuje się na wysokim piątym miejscu z dorobkiem 19 punktów.

Nie może wskoczyć we właściwe tory Lechia Tomaszów, która dobre mecze przeplata słabymi. W Radomiu przegrała z Bronią 0:1, a jedynego gola meczu strzelił były gracz Lechii Patryk Jakubczyk.

Coraz gorzej wygląda sytuacja w tabeli beniaminka rozgrywek Sokoła Aleksandrów. Przegrał on bardzo ważny mecz na własnym boisku z Victorią Sulejówek, a na domiar złego bramkę samobójczą i to w doliczonym czasie gry strzelił Igor Kania. Sokół wyprzedza w tabeli tylko rezerwy Jagiellonii Białystok.