III liga: Unia wygrała mecz o prestiż

Za nami 24. kolejka III ligi (grupa I), która przyniosła dwa bezpośrednie spotkania drużyn z naszego województwa. Największym wygranym poświątecznego weekendu mogą czuć się Unia Skierniewice i Warta Sieradz. Ta pierwsza wygrała prestiżowy mecz na własnym stadionie z GKS Bełchatów, a sieradzanie zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania w lidze. Pokonali w Tomaszowie Lechię 1:0.

Piątkowy pojedynek Unii Skierniewice z GKS Bełchatów był bardzo emocjonujący i przyniósł pięć bramek.

Pierwszą bramkę na zmodernizowanym obiekcie Unii strzelił Hubert Karpiński. Unia nie dała jednak za wygraną. Osiem minut później do wyrównania doprowadził Kamil Sabiłło, a tuż przed przerwą gola na 2:1 strzelił dla Unii Mateusz Cegiełka.

Dziesięć minut po wznowieniu gry znów był remis. Mateusz Szymorek strzelił głową swoją kolejną bramkę w tym sezonie. Decydująca dla losów spotkania okazała się 65. minuta, a tym, który rozstrzygnął wynik był Mateusz Szmyd

Unia Skierniewice – GKS Bełchatów 3:2 (2:1)
Bramki: Kamil Sabiłło 28, Mateusz Cegiełka 45, Mateusz Szmyd 65 – Hubert Karpiński 20, Mateusz Szymorek 55

Po raz drugi w tym sezonie Warta Sieradz wygrała z Lechią Tomaszów. Po domowym triumfie 3:1 (2:1) sieradzanie wygrali w Tomaszowie 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił z rzutu karnego Mateusz Lis.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Warta Sieradz 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Lis 32-karny

Podzielił się punktami na trudnym terenie w Mławie z miejscową Mławianką Pelikan Łowicz. Zremisował 0:0 i w tabeli przeskoczył GKS Bełchatów. Prowadzi Pogoń Grodzisk Mazowiecki (53 punkty) przed Legią II Warszawa (49). Pelikan jest trzeci (45), GKS Bełchatów czwarty (44), Unia Skierniewice zajmuje piąte miejsce (40), a siódma jest Lechia Tomaszów (37). Na trzynaste miejsce awansowała Warta Sieradz. Sieradzanie mają 27 punktów i przewagę 4 oczek nad strefą spadkową.