III liga: Warta nadal niepewna utrzymania

Już tylko trzy kolejki zostały do zakończenia sezonu w III lidze (grupa I). Wiele wskazuje na to, że nowym drugoligowcem zostanie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która ma sześć punktów przewagi nad Legią II Warszawa i osiem nad Unią Skierniewice. Czwarte miejsce zajmuje GKS Bełchatów, szóste Lechia Tomaszów i siódme Pelikan Łowicz. Do końca o utrzymanie bić się będzie Warta Sieradz.

To właśnie Warta jako jedyna z naszego województwa nie dopisała w 31. kolejce do swojego konta punktów. Sieradzanie grali w Łowiczu z Pelikanem i przegrali 2:3. O wygranej Ptaków zdecydowała pierwsza połowa, a właściwie jej początek. Po siedemnastu minutach łowicki zespół prowadził bowiem już 3:0.

Heroiczny bój obejrzeli w Bełchatowie kibice GKS. Brunatni wygrali drugi mecz z rzędu, pokonując rezerwy ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 1:0 (1:0). O wygranej zdecydował gol Jarosława Trzebońskiego oraz kapitalna dyspozycja bramkarza Leonida Otczenaszenki. GKS bronił się bowiem przez kilka minut w podwójnym osłabieniu (dziewięciu na jedenastu), a w końcówce Jagiellonia II nie schodziła z połowy Brunatnych. Otczenaszenko w 87. minucie obronił rzut karny i stał się bohaterem swojej drużyny.

Bramka Wadima Jaworskiego dała Unii Skierniewice wygraną 4:3 nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół Kamila Sochy gra ostatnio radosny futbol. Kilka dni wcześniej zremisował 3:3 z Mławianką Mława, a w 31. kolejce strzelił rywalowi o jednego gola więcej. Jaworskyj trafił do bramki już w doliczonym czasie gry.

Strzelecki trening urządziła sobie w Bialobrzegach Lechia Tomaszów, która pokonała miejscową Pilicę aż 6:2 (3:1). Dzięki trzem strzelonym bramkom szansę na tytuł króla strzelców zachował Bartosz Snopczyński. Ma 22 trafienia i o jedno ustępuje Kamilowi Sabille (Unia Skierniewice).

Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (0:1)
Bramki dla Unii: Szymon Łapiński, Aghwan Papikjan, Mykyta Wasin, Wadim Jaworskyj

Pilica Białobrzegi - Lechia Tomaszów 2:6 (1:3)
Bramki dla Lechii: Bartosz Snopczyński 3, Marcin Pieńkowski, Kordian Górka, Krystian Kolasa

GKS Bełchatów - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Jarosław Trzeboński

Pelikan Łowicz - Warta Sieradz 3:2 (3:2)
Bramki: Maksymilian Czeczko, Patryk Pomianowski-karny, Kamil Łojszczyk - Damian Ślesicki-karny, Abdullahi Oyedele