Inauguracja dla beniaminka

W inauguracyjnej kolejce eWinner 2. Ligi GKS Bełchatów przegrał w Puławach z Wisłą 1:2. Wszystkie bramki padły po strzałach ze stałych fragmentów gry - gospodarze trafiali z rzutów karnych, a goście z wolnego.

Było to starcie drużyn, które w poprzednim sezonie dzieliły dwie klasy rozgrywkowe. Bełchatowianie występowali na zapleczu ekstraklasy, natomiast zespół z Puław zbierał punkty na trzecioligowych boiskach. W bezpośrednim starciu beniaminek okazał się jednak lepszy od spadkowicza.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. W 7. minucie w polu karnym gości przewrócony został Adrian Paluchowski i chwilę później Bartłomiej Bartosiak z jedenastu metrów pokonał Kewina Komara. Niespełna kwadrans później gracze Wisły wykorzystali kolejny rzut karny. Tym razem arbiter odgwizdał przewinienie Adama Dobosza na Ednilsonie Furtado, do siatki trafił Paluchowski i od 22. minuty Wisła prowadziła 2:0. Przyjezdni odgryźli się w 38. minucie pięknym golem strzelonym przez Martina Klabnika z rzutu wolnego. Niestety, było to jedyne trafienie bełchatowian, którzy rozpoczęli sezon od porażki 1:2.

- Mam taką zasadę, żeby nie dokonywać oceny na gorąco, więc za dużo się ode mnie nie dowiecie. Chciałbym  tylko podziękować swoim zawodnikom za wkład sił włożony w ten mecz. Walczyliśmy do końca, mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy i dlatego wracamy z niczym - powiedział po meczu trener GKS Patryk Rachwał.

W 2. kolejce GKS zagra na swoim stadionie ze Zniczem Pruszków (7 sierpnia, godz. 17).