Indywidualności na wagę zwycięstwa

Już w 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy zawodnicy Widzewa zainkasowali komplet punktów. Zdobyli go w Białymstoku, gdzie pokonali Jagiellonię 2:0.

O wyniku spotkania przesądziły kapitalne zagrania Bartłomieja Pawłowskiego i Jorgi Sancheza. Pierwszy w 72. minucie wykonywał rzut wolny z prawie 30 metrów. Po jego uderzeniu piłka ustawiona niemal na wprost bramki odbiła się od lewego słupka białostockiej i ku zdumieniu miejscowego golkipera zatrzymała się w siatce.

Dwanaście minut później zespół z Podlasia nie byl w stanie zatrzymać Sancheza, który po indywidualnej akcji, rozpoczętej na własnej połowie boiska, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomerovicem i ustalił wynik meczu na 0:2. W momencie finalizacji tego ataku w polu karnym Jagiellonii oprócz bramkarza było jeszcze pięciu białostockich piłkarzy.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Widzew po rozegraniu dwóch spotkań ma na koncie 3 pkt. i przed siedmioma pozostałymi meczami drugiej serii zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W następnym meczu 31 lipca ekipa z Piłsudskiego podejmie gdańską Lechię (godz. 20).