IV liga: W ścisłej czołówce status quo

Jesteśmy już za półmetkiem rundy rewanżowej Betcris IV ligi łódzkiej. Zespoły występujące w tej klasie rozgrywkowej rozegrały po dziewięć meczów, a do zakończenia zostało osiem kolejek. 26. seria spotkań nie przyniosła zmian w pierwszej trójce. Sokół Aleksandrów wygrał dziewiąty wiosenny mecz, ale po trzy punkty sięgnęły także Widzew II Łódź i RKS Radomsko.

O wygranej Sokoła w Strykowie zdecydowała piękna bramka Łukasza Chojeckiego z 69. minuty. Będzie ona kandydowała zapewne do gola kolejki w Magazynie Betcris IV ligi. Sokół wygrał 2:1 (1:1) i nadal ma 4 punkty przewagi nad Widzewem II Łódź i sześć nad RKS Radomsko. Widzew pokonał w Łodzi ŁKS III 2:0 (1:0), a RKS Radomsko nie dał szans Włókniarzowi Zelów, wygrywając aż 7:0.

Szóstą wygraną odnotowała w rundzie rewanżowej Omega Kleszczów, która pokonała Start Brzeziny 2:1 (0:1). Zespół Jacka Berensztajna odwrócił losy meczu w ciągu czterech minut. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Bartłomiej Trzeboński i Mateusz Miarka

Mimo zmian na trenerskiej ławce i w składzie nadal bardzo poważnie zagrożony spadkiem do klasy okręgowej jest Skalnik Sulejów. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Robaszka i Jakuba Skrzypca przegrała w Kutnie z KS 0:2. Bramki Skalnika strzegł w tym meczu sprowadzony z AKS SMS Łódź, na zasadzie transferu medycznego, Maciej Humerski. Nie zachował jednak czystego konta.