fot. ŁKS III Łódź - Sokół Aleksandrów (1:5) - zdjęcie: Sokół Aleksandrów

IV liga: Widzew II czeka na potknięcie Sokoła

Sokół Aleksandrów zachował cztery punkty przewagi nad Widzewem II Łódź, a do zakończenia rozgrywek w Betcris IV lidze łódzkiej zostało już tylko sześć kolejek. Wicelider czeka na potknięcie drużyny Radosława Koźlika. Aleksandrowianie w rundzie wiosennej wygrali bowiem wszystkie mecze.


ŁKS III wygrywał do przerwy 1:0, ale później górę wzięło doświadczenie. Sokół strzelił aż pięć bramek i wygrał 5:1. Trzy punkty dopisał do swojego dorobku Widzew II. Wygrał 2:0 (2:0) w Brzezinach ze Startem. Marzenia o III lidze, przynajmniej o rok, odłożyć musi RKS Radomsko. Po remisie w Sulejowie drużyna Sławomira Majaka przegrała u siebie z KS Kutno 0:1.

W dole tabeli coraz gorsza sytuacja Skalnika Sulejów. Mimo zmian w kadrze i na ławce trenerskiej zespół prowadzony przez Wojciecha Robaszka nie może złapać zwycięskiego rytmu. Przegrał w Wygodzie ze Zrywem 1:4 i traci do zgierskiego Boruty aż osiem punktów. Zgierzanie zaś odnieśli cenne zwycięstwo w Kleszczowie z Omegą 3:0.

Walczący już tylko o honor piłkarze Włókniarza Zelów sprawili największą niespodziankę kolejki, remisując w Opocznie z Ceramiką 1:1.

Kolejna seria meczów odbędzie się już w najbliższą środę (29 maja).