Jeden krok do podium

Już po raz siódmy w tym sezonie z wygranej cieszyli się zawodnicy Widzewa. W 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy ekipa z al. Piłsudskiego przed własną widownią pokonała 3:0 Zagłębie Lubin i w tabeli zajmuje lokatę tuż za czołową trójką.

Pierwszy gol w niedzielnym meczu padł w 33. minucie, po drugim podejściu do rzutu karnego. Jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką podszedł wykonał najpierw Marek Hanousek, jednak po jego strzale bramkarz gości odbił piłkę, a jeden z jego kolegów wybił ją poza boisko. Zawodnik z Lubina zbyt wcześnie wbiegł jednak w szesnastkę i rzut karny został powtórzony. Tym razem do piłki podszedł Martin Kreuzriegel i pokonał Kacpra Bieszczada

Dwie minuty po zmianie stron po dalekim wykopie Henricha Ravasa Jordi Sanchez na prawym skrzydle wygrał pojedynek biegowy z Jarosławem Jachem i sprzed linii końcowej boiska zagrał przed bramkę, a Ernest Terpiłowski z kilku metrów posłał piłkę do siatki. W 66. minucie Hanousek strzałem z szesnastu metrów ustalił wynik meczu na 3:0.

Po tym zwycięstwie beniaminek ma 23 pkt. i traci tylko jeden punkt do warszawskiej Legii oraz płockiej Wisły i sześć do otwierającego tabelę Rakowa Częstochowa. W 14. kolejce widzewiacy przy Piłsudskiego podejmą Miedź Legnica (21 października, godz. 20:30).