fot. CLJ U-18

Jedno oczko w pięciu meczach

To nie była dobra sobota dla łódzkich drużyn występujących w rozgrywkach CLJ U-17 i CLJ U-15. W pięciu meczach udało im się wywalczyć tylko jeden punkt.


Zrobił to zespół ŁKS, który w 4. kolejce rozgrywek grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 zremisował przy Minerskiej z warszawską Polonią 1:1. Widzew grał w Urszulinie, gdzie uległ 0:4 Legii Warszawa. Po rozegraniu czterech spotkań szósty w klasyfikacji ŁKS ma 4 pkt., a zajmujący przedostatnią siódmą lokatę Widzew - 3. W następnej serii spotkań 2 kwietnia na Łodziance widzewiacy podejmą lokalnego rywala. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.

W grupie A LCJ U-15 w 4. kolejce łódzkie drużyny w trzech spotkaniach ze stołecznymi ekipami strzeliły jedną bramkę, a straciły aż 12. Połowę tego dorobku zapisał na swoim koncie Widzew, który grał u siebie z UKS Varsovią. Przyjezdni zwyciężyli 6:0. Wynikiem 3:0 zakończyło się natomiast starcie w Urszulinie, gdzie Legia podejmowała ŁKS. Bramkarza rywali udało się pokonać graczom AKS SMS, ale nie uchroniło ich to od porażki z Polonią. Zespół z Warszawy wygrał przy Milionowej 3:1. Po tych spotkaniach AKS SMS z dorobkiem 7 pkt. zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Dwie pozostałe ekipy z naszego regionu są natomiast na pozycjach spadkowych. Na siódmej jest ŁKS (4 pkt.), a stawkę zamyka Widzew (0). W 5. kolejce 2 kwietnia ŁKS podejmie AKS SMS (godz. 14), a dzień później w Warszawie Widzew zagra z Polonią (godz. 12).