Jeden punkt zamiast trzech

Piłkarze ŁKS II mają czego żałować. Lider grupy I trzeciej ligi prowadził w Radomiu z Bronią 3:1 i grał z przewagą jednego zawodnika, lecz do domu wrócił tylko z jednym punktem. Remisem zakończył się również mecz tomaszowskiej Lechii z rezerwami Jagiellonii Białystok.

Do starcia z łódzką ekipą Broń przystępowała jako trzynasty zespół rozgrywek. Znacznie niższa pozycja w tabeli nie przeszkodziła jednak gospodarzom w objęciu prowadzenia. W 32. minucie Sebastian Kobiera strzelił gola dla miejscowych i lider musiał odrabiać stratę. Zrobił to w błyskawicznym tempie. Kilkadziesiąt sekund później Kelechukwu Ibe-Torti doprowadził do remisu, a w 38. minucie przyjezdni wygrywali już 3:1. Drugą bramkę dla łodzian zdobył Nelson Balongo (36'), a wynik do przerwy ustalił Grzegorz Glapka.

Gdy niespełna kwadrans po zmianie stron czerwoną kartką został ukarany bramkarz Broni Jakub Kosiorek wydawało się, że lider nie będzie już miał żadnych problemów z zainkasowaniem pełnej puli. Tak się jednak nie stało. W 73. minucie kontaktowego gola strzelił Sebastian Kobiera, a cztery minuty później Adrian Grudzień pozbawił przyjezdnych dwóch oczek.

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim. Lechia objęła prowadzenie w 57. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Kamila Szymczaka. Była to już trzecia jedenastka w tym meczu. Już w 10. minucie znakomitą szansę na gola zmarnował Mikołaj Wasilewski z Jagiellonii, a w 36. minucie to samo zrobił Kamil Cyran z Lechii. Wynik meczu na 1:1 ustalił Jakub Lewicki (80'). Cztery minut później po dwóch żółtych kartkach czerwoną obejrzał trener gospodarzy Mateusz Milczarek

Po 28. kolejkach prowadzący w rozgrywkach ŁKS II ma 54 pkt. i o jednoo oczko wyprzedza Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Szósta Lechia i siódma Unia Skierniewice zgromadziły po 48 pkt., a jedenasty Pelikan Łowicz ma ich 32. Miejsce tuż nad strefą spadkową zajmuje piętnasta Warta Sieradz (25).

W następnej serii spotkań dojdzie m.in. do meczu na szczycie, w którym ŁKS II 20 maja podejmie Świt (godz. 13:00). Tego samego dnia Unia zmierzy się z Bronią (godz. 14:00), Lechia zagra w Grodzisku z Pogonią (godz. 15:00), a Warta na wyjeździe mierzyć się będzie z Pilicą Białobrzegi (godz. 17:00). Na 21 maja zaplanowano m.in. spotkanie Pelikana z Błonianką Błonie (godz. 12:00).