Jedenastka na wagę trzech punktów

Rzut karny wykorzystany przez Pirulo w 88. minucie meczu z Górnikiem Łęczna zapewnił piłkarzom ŁKS zwycięstwo i pozwolił im zrównać się punktami z otwierającym tabelę Fortuna 1. Ligi Ruchem Chorzów. Obie ekipy po dziewięciu kolejkach mają na koncie po osiemnaście punktów.

Dla Hiszpana był to już drugi gol w zdobyty w poniedziałkowy wieczór. Pierwszego zdobył w 8. minucie, ale gospodarze nie cieszyli się długo z prowadzenia. Niespełna dwie minuty później Dawid Tkacz uderzeniem głową doprowadził do remisu. W 17. minucie było już 2:1. Tym razem bramkarza rywali pokonał Mateusz Kowalczyk, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przyjął piłkę klatką piersiową i efektownym strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Trzy minuty po zmianie stron przyjezdni ponownie wyrównali stan rywalizacji. Golkipera ŁKS strzałem głową ponownie pokonał Tkacz. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Po faulu na Kowalczyku Pirulo wykorzystał rzut karny i trzy punkty zostały przy al. Unii.

W 10. kolejce podopieczni Kazimierza Moskala podejmą Termalikę Bruk-Bet Nieciecza (11 września, godz. 12:40).