To już jest koniec...

W 33. kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze GKS Bełchatów na własnym stadionie przegrali 0:2 z GKS 1962 Jastrzębie i po tej porażce musieli się pogodzić z degradacją do 2. ligi. Po rozegraniu 33 spotkań zespół z ulicy Sportowej ma na koncie 23 pkt. i żadnych szans na opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli.

Przed dzisiejszym meczem zespoły z Bełchatowa i Jastrzębia dzieliło sześć oczek, więc w przypadku zwycięstwa gospodarze do ostatniej serii spotkań liczyliby się w walce o utrzymanie. Niestety, podopieczni Marcina Węglewskiego nie wytrzymali presji i oddali rywalom komplet punktów. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie. W 62. minucie bramkę dla przyjezdnych strzelił Jakub Niewiadomski, a w 81. minucie wynik meczu ustalił Farid Ali.

W ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi bełchatowianie wystąpią w Niepołomicach, gdzie 13 czerwca zmierzą się z Puszczą (godz. 12.40). W tym spotkaniu goście będą walczyli jedynie o prestiż i godne pożegnanie z zapleczem ekstraklasy.