Jubileuszowe Mistrzostwo dla Tęczy Brodnia

Wszystko jest już jasne. Po bramce Norberta Dregiera Tęcza Brodnia pokonała Wartę Sieradz 1:0 i wygrała tym samym XXX Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej, które odbyły się w Warcie. Trzecie miejsce zajęła Pogoń Zduńska Wola - ubegłoroczny triumfator.

ŁZPN, wspólnie z burmistrzem Warty Krystianem Kroguleckim, zdecydował, że areną walki o jubileuszowe mistrzostwo będzie nowa hala sportowa w Warcie. Turniej był zacięty, a drużyny dopingowała rzesza kibiców.

W zaciętych półfinałach Tęcza wygrała 4:3 z LZS Brąszewice (regulaminowy czas 2:2). Warta pokonała zaś Pogoń Zduńska Wola w rzutach karnych (4:3). W normalnym czasie gry i w dogrywce było 0:0. O wygranej Tęczy w finale zdecydowało trafienie Norberta Dregiera.

W grupie A trzecie miejsce zajął TS Janiszewice, czwarte Warta Działoszyn, a piąte WKS 1957 Wieluń. W grupie B zaś trzeci był Orkan Buczek, czwarta Jutrzenka Warta, a piąte miejsce zajęła Złoczewia Złoczew.

Królem strzelców turnieju został Norbert Dregier (Tęcza) - 7 bramek, najlepszym bramkarzem Krzysztof Chruściel (Pogoń Zduńska Wola), a najlepszym zawodnikiem Paweł Koncewicz-Żyłka (Warta Sieradz).

Norbert Dregier

Tęcza: Hubert Korcewicz, Dominik Gromada, Patryk Niciak, Norbert Dregier, Jakub Dregier, Albin Maciejewski, Dominik Janeczek, Maciej Owczarek, Dawid Tomczyk, Wiktor Marciniak, Błażej Waga, Piotr Boczkiewicz. Trener: Paweł Nowak.

Warta Sieradz: Kamil Miazek, Jakub Orzechowski, Jakub Piela, Szymon Pietrzak, Mateusz Lis, Paweł Koncewicz-Żyłka, Bartłomiej Kręcichwost, Piotr Mielczarek, Jakub Janiszewski, Bartłomiej Maćczak, Krystian Adamiak. Trener: Krzysztof Orzeszek.

Pogoń: Krzysztof Chruściel, Oskar Kogut, Adrian Budka, Piotr Kaczmarek, Aleksander Majerz, Jakub Kaczmarek, Mateusz Dudek, Patryk Kaczmarek, Rafał Porada, Rafał Kurzynoga, Jan Szewczyk, Piotr Polega. Trener: Rafał Porada.

- Jestem bardzo mile rozczarowany tym, co zobaczyłem w Warcie. Był to znakomicie przeprowadzony organizacyjnie turniej, a kibice nadali mstrzostwom odpowiednią oprawę - podsumował turniej Adam Kaźmierczak - wiceprezes PZPN i prezes ŁZPN.

Puchar za pierwsze miejsce ufundował prezydent miasta Sieradza Paweł Osiewała, za miejsce drugie zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, za trzecie redakcja Dziennika Łódzkiego, a za czwarte burmistrz Warty Krystian Krogulecki.