fot. Junior Hurtap

Hurtap Łęczyca wicemistrzem Polski!

W Bochni rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-19 w Futsalu. Srebrny medal z tej imprezy przywieźli zawodnicy reprezentujący Juniora Hurtap Łęczyca. Dodatkowy powód do zadowolenia miał Igor Pajęcki, który został najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP).


Drogę do wicemistrzostwa Polski Pajęcki i jego koledzy rozpoczęli od spotkań w grupie B, w której mierzyli się z: SMS JKS Jarosław (2:0), SPN Szamotuły (1:1) i Dremanem Komprachcie Opole (6:0). Siedem punktów zdobytych w tych meczach zapewniło ekipie z Łęczycy awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale na drodze Juniora Hurtap stanął Beniaminek Starogard Gdański. Po bezbramkowym remisie zwycięzcę tej konfrontacji wyłoniły rzuty karne. Lepiej wykonywali je gracze z Łęczycy (4:2) i to oni zameldowali się w półfinale. Na tym etapie rywalizacji ich rywalem była Gwiazda Ruda Śląska. W regulaminowym czasie gry oba zespoły strzeliły po dwa gole, a serię karnych Junior Hurtap wygrał tym razem 5:4.

W ostatnim meczu turnieju zespół z Łęczycy zmierzył się z Rekordem Bielsko-Biała. Ten przeciwnik okazał się już zbyt wymagający i po wygranej 5:0 sięgnął po mistrzostwa kraju. Druga lokata to jednak również ogromny sukces Juniora Hurtap, który dodatkowo miał w swych szeregach najlepszego gracza turnieju. Trzecie miejsce zajęła Gwiazda, a na czwartej zakończył rywalizację Constract Lubawa.

Igor Pajęcki

W Bochni srebrny medal dla Juniora Hurtap wywalczyli: Kacper Frontczak, Mateusz Prochoń, Kacper Czubalski, Kamil Dzierbicki, Jakub Frontczak, Oliwier Jagielski, Dawid Jarczyński, Igor Pajęcki, Wojciech Poteraj, Olaf Przygoda, Krystian Radecki, Piotr Wiśniewski i Filip Włodarczyk.