Juniorzy wracają do gry

Po ponad trzymiesięcznej przerwie do walki o punkty wracają zespoły występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. W tym gronie jest UKS SMS. Ekipa z Łodzi walczy o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

Ubiegloroczną część rywalizacji drużyna z ul. Milionowej zakończyła z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową. Po szesnastu meczach łodzianie mają 19 pkt. i są na jedenastym miejscu w tabeli. Trzy oczka mniej zgromadziły dwunasta Cracovia i trzynasta Escola Varsovia Warszawa. Ta ostatnia otwiera strefę spadkową, w której są również: Wisła Kraków, Gwarek Zabrze (po 15 pkt.) i Hutnik Kraków (4). W drugiej części tabeli znajduje się Pogoń Szczecin, którą UKS SMS podejmie w sobotę przy Milionowej (początek meczu o godz. 12). Rywale mają na koncie 32 pkt. i są na czwartym miejscu. W pierwszej rundzie Pogoń wygrała z łodzianami 4:0.

Trzeba podkreślić, że o utrzymanie w CLJ U-18 zespół UKS SMS będzie walczył mocno osłabiony. W pierwszej części rozgrywek łodzianie strzelili 26. goli, z czego 11. było dziełem Roberta Prochownika. Wicelider klasyfikacji strzelców wiosną nie powiększy już swojego dorobku, gdyż w przerwie zimowej przeniósł się do drugoligowego Widzewa. W tej chwili trudno powiedzieć, czy w zespole znajdzie się piłkarz mogący w pełni zastąpić byłego już snajpera UKS SMS. Wiadomo jednak, że gole będą łódzkiej ekipie bardzo potrzebne.