Kanonada przy Piłsudskiego

Aż dziesięć goli obejrzeli kibice, którzy w sobotni wieczór zdecydowali się wybrać na stadion przy al. Piłsudskiego w Łodzi. W 13. kolejce drugiej ligi Widzew pokonał Pogoń Siedlce 7:3. Podopieczni Marcina Kaczmarka zajmują drugie miejsce w tabeli, ale mają tyle samo punktów (27), co prowadząca Resovia. Do tej dwójki może jeszcze dołączyć Górnik Łęczna, który w niedzielę zagra w Elblągu z Olimpią.

W sobotnim spotkaniu już w siódmej minucie gospodarze stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Do piłki ustawionej jedenaście metrów przed bramkarze Pogoni podszedł Marcin Robak i po chwili widzewiacy cieszyli się z pierwszej bramki. Był to już siódmy w tym sezonie rzut karny zamieniony przez Robaka na gola. Szesnaście minut później snajper z Piłsudskiego po raz drugi trafił do siatki i Widzew prowadził 2:0. Robak ma już na koncie 10 bramek i z takim dorobkiem otwiera klasyfikację drugoligowych strzelców. W sobotę nie tylko on cieszył się jednak z dwóch trafień. Tyle samo zaliczył Konrad Gutowski, który golkipera z Siedlec pokonał w 37. i 83. minucie. Przed przerwą do siatki rywali trafił jeszcze Sebastian Zieleniecki (42), a po zmianie stron bramki dla Widzewa strzelili Bartosz Brodziński (65, samobójcza) i Christopher Mandiangu (66). W zespole gości na listę strzelców wpisali się: Adam Mójta (64, z karnego) oraz dwukrotnie Kamil Walków (72 i 76).

- Pokazaliśmy dzisiaj, że posiadamy ogromny potencjał w ofensywie. Rzadko się zdarza, by jakiś zespół strzelił w meczu siedem bramek. To duża sztuka. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, stworzyliśmy wiele sytuacji i strzeliliśmy ładne bramki. Po zmianie stron było już trochę gorzej i w drugiej połowie oglądaliśmy taką radosną twórczość. Z tych słabszych momentów musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Nie zmienia to jednak faktu, że rozegraliśmy dzisiaj dobry mecz, który powinien pozytywnie wpłynąć na naszą postawę w kolejnych spotkaniach – podsumował Kaczmarek.

Jego podopieczni w następnej kolejce podejmą GKS Katowice, który zgromadził 26 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. To atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie rozpocznie się 19 października o godz. 19.10.