fot. Uwaga z tłem

Kary po meczu LZS Justynów – Victoria Żytno

Wydział Dyscypliny Łódzkiego ZPN ukarał pięciu uczestników meczu LZS Justynów – KS Victoria Żytno (5:3). Spotkanie zostało rozegrane w ramach 7. kolejki grupy II Keeza Elite Klasy Okręgowej (Piotrków Trybunalski).


Cztery orzeczenia dotyczą przedstawicieli Victorii. Czasową dyskwalifikację na okres dwóch miesięcy nałożono na Damiana Rozpendka, który naraził sędziego spotkania na utratę zaufania, niezbędnego do prowadzenia meczów piłkarskich. W trakcie spotkania zawodnik z Żytna stwierdził, że arbiter jest pijany. Na jego wniosek na obiekcie pojawiła się policja, która w przerwie zawodów przebadała arbitra alkomatem. Sędzia był trzeźwy.

Jednomiesięczną dyskwalifikację nałożono na Dawida Janowskiego, który po otrzymaniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki oskarżył sędziego o korupcję. Za znieważanie arbitra po otrzymaniu czerwonej kartki karę trzech spotkań dyskwalifikacji wymierzono Sebastianowi Grzegorczykowi. Jeden mecz mniej za agresywne zachowanie wobec przeciwnika (kopnięcie w nogę) będzie natomiast odpoczywał Dawid Kurek.

Dwa mecze dyskwalifikacji otrzymał również Kacper Ambrozik. Zawodnik LZS Justynów został ukarany za uderzenie przeciwnika pięścią w klatkę piersiową (agresywne zachowanie).