fot. logo ŁZPN

Kiereś i Węglewski o fazach przejściowych

Już w nadchodzący poniedziałek o godzinie 15.15 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi rozpocznie się kursokonferencja dla trenerów piłki nożnej. Tematem zajęć będą fazy przejściowe obrona-atak.


Wśród prelegentów znaleźli się doskonale znani nie tylko w naszym regionie szkoleniowcy: Kamil Kiereś i Marcin Węglewski. Obaj mają na swoim koncie sukcesy, które są dowodem na to, że potrafią w praktyce wykorzystać najnowsze osiągnięcia myśli szkoleniowej.

Kiereś już trzy razy w swojej karierze wprowadził swoich podopiecznych do wyższej ligi. Z GKS Bełchatów awansował do ekstraklasy, a z Górnikiem Łęczna pokonał drogę od trzeciego poziomu rozgrywkowego, do krajowej elity. Potrafił też uratować przed spadkiem z 1. ligi ekipę olsztyńskiego Stomilu.

Podczas poniedziałkowych zajęć Kiereś skupi się na przykładowych środkach treningowych, doskonalących szybki atak. Obronę niską oraz fazę przejściową obrona-atak omówi natomiast Węglewski, który w sezonie 2021/2022 z Wartą Sieradz awansował do 3. ligi. Wcześniej z powodzeniem pracował w pierwszoligowym GKS Bełchatów.

Poniedziałkowa konferencja rozpocznie się jednak innym tematem. Podczas pierwszej części zajęć Akademia Bramkarska Nazero przypomni wszystkim, że golkiper jest integralną częścią zespołu piłkarskiego.

Harmonogram zajęć:

15:30 - 17:00 - Trening bramkarski. Bramkarz jako integralna część zespołu (Akademia Bramkarska Nazero).

17:00 - 17:15 - Przerwa kawowa.

17:30 - 19-00 2. Trening. Obrona niska, faza przejścia O-A (Marcin Węglewski).

19:15 - 20:45  - Trening. Przykładowe środki treningowe doskonalące atak szybki (Kamil Kiereś).