Końcówka dla lidera

Ogromnych emocji dostarczył mecz w Grodzisku Mazowieckim, gdzie lider grupy I trzeciej ligi podejmował Unię Skierniewice. Goście prowadzili już 2:0, jednak końcówka meczu należała do gospodarzy. W ostatnim kwadransie Pogoń strzeliła cztery gole i zainkasowała komplet punktów.

Do 76. minuty nic nie zapowiadało takiego finału. Po pierwszej połowie Unia prowadziła 1:0. Bramkę dla przyjezdnych z rzutu karnego zdobył Paweł Czarnecki. Druga połowa również układała się po myśli gości. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Hubert Berłowski i Unia prowadziła już 2:0. Okazało się, że była to jednak zbyt mała zaliczka. Dramat skierniewickiego zespołu rozpoczął się w 76. minucie, po samobójczym trafieniu Czarneckiego. Sześć minut później był już remis, do którego doprowadził Jean Franco Sarmiento. W 87. minucie Michał Strzałkowski wykorzystał jedenastkę, dając Pogoni prowadzenie. Niespełna sześćdziesiąt sekund później wynik meczu na 4:2 ustalił Sarmiento.

Po tym spotkaniu zespół z Grodziska Mazowieckiego ma 59 pkt. i dziesięć oczek przewagi nad drugą w klasyfikacji Legionovią Legionowo. Unia z dorobkiem 42 pkt. zajmuje czwartą lokatę. W 27. kolejce zespół ze Skierniewic podejmie Legionovię (1 maja, godz. 15).

W grupie spadkowej w 26. serii spotkań zwycięstwa odniosły zespoły z Kutna i Łowicza. Ta druga ekipa zwycięstwem 3:0 zakończyła wyjazdowy mecz z RKS Radomsko. Goście objęli prowadzenie w 10. minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Tomasza Kolusa. Drugą jedenastkę przyjezdni wykorzystali w 62. minucie, a na listę strzelców tym razem wpisał się Krystian Białas. Trzecią bramkę dla gości zdobył Dawid Kieplin (71).

Trzy punkty na wyjeździe zainkasowali również gracze KS Kutno, którzy 2:0 pokonali zamykający stawkę KS Wasilków. Wynik otworzył Łukasz Dynel (21), a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego drugą bramkę strzelił Damian Michalak.

Goli nie było natomiast w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie Sokół podejmował Lechię Tomaszów Mazowiecki. Bliżej zwycięstwa byli goście, którzy nie wykorzystali rzutu karnego, podyktowanego w 6. minucie po faulu Jakuba Bartosińskiego na Arturze Amrozińskim. Patryk Jakubczyk z jedenastu metrów posłał piłkę obok bramki.

Po 26. kolejkach na czele grupy spadkowej jest Pelikan Łowicz. Po 40 pkt. mają również dziesiąty w klasyfikacji KS Kutno i jedenasta Błonianka Błonie. Dwunaste miejsce zajmuje Sokół (38 pkt.), czternasta jest Lechia (34 pkt.), a piętnasty RKS Radomsko (33 pkt.). Strefę spadkową otwiera szesnasta Broń Radom (33 pkt.).

Następna seria spotkań rozpocznie się 30 kwietnia. Tego dnia Lechia podejmie Pelikana (godz. 15), a Sokół zagra na wyjeździe z GKS Wikielec (godz. 17). Dzień później RKS zagra u siebie z Huraganem Morąg (godz. 15), a do Kutna przyjedzie Błonianka (godz. 16).