Kolejkę dokończą w niedzielę

W sobotnich meczach grupy I trzeciej ligi po trzy punkty dopisali do swojego dorobku gracze Unii Skierniewice i Warty Sieradz, a o jedno oczko wzbogacił się Pelikan Łowicz.

Ten ostatni na własnym stadionie zremisował 1:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i tym samym pozbawił rywali drugiego miejsca w tabeli. Goście objęli prowadzenie w 42. minucie, po golu Michała Wrzesińskiego. W 63. minucie po czerwonej kartce boisko musiał opuścić Jakub Budnicki i Pogoń kończyła mecz w dziesiątke. Pelikan skorzystał z osłabienia rywali i w doliczonym czasie gry doprowadził do remisu. Końcowy wynik ustalił Szymon Sołtysiński.

Cenne zwycięstwo odniosła Warta, która po wyjazdowej wygranej 2:0 z Błonianką Błonie opuściła strefę spadkową. Beniaminek komplet punktów zapewnił sobie w drugiej odsłonie meczu. W 54. minucie prowadzenie sieradzkiej ekipie zapewnił Bartłomiej Kręcichwost, a w 78. na listę strzelców wpisał się Krystian Adamiak, który bramkarza rywali pokonał efektowną przewrotką. Dziewięć minut przed trafieniem na 0:2 gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego

Jeden gol padł natomiast w Warszawie, gdzie Ursus przegrał z Unią. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Szymon Łapiński (70'). W zgarnięciu pełnej puli przyjezdnym nie przeszkodził fakt, że po czerwonej kartce Jakuba Bartosińskiego od siódmej minuty musieli grać w osłabieniu!

W niedzielnych meczach Lechia Tomaszów Mazowiecki podejmie Jagiellonię II Białystok (godz. 16:00), natomiast prowadzące w rozgrywkach rezerwy ŁKS zagrają w Radomiu z Bronią (godz. 17:00).