Kolejka bez porażki

W 8. kolejce grupy I trzeciej ligi żadna z drużyn naszego regionu nie doznała porażki. Po trzy punkty zdobyli gracze ŁKS II i Sokoła Aleksandrów Łódzki, a spotkania z udziałem Lechii Tomaszów Mazowiecki, Unii Skierniewice, KS Kutno i Pelikana Łowicz kończyły się remisami.

Dwa rzuty karne zagwarantowały rezerwom ŁKS zwycięstwo w Giżycku. Od 8. minuty po golu Szymona Łapińskiego goście przegrywali 0:1, ale w 31. minucie do remisu doprowadził Jan Kuźma. Minutę przed przerwą pierwszą jedenastkę wykorzystał Jakub Romanowicz, a kwadrans później (59) jego wyczyn powtórzył Maciej Radaszkiewicz, zapewniając przyjezdnym wygraną 3:1. Łódzki beniaminek w ośmiu meczach bieżących rozgrywek zdobył 14 bramek, z czego siedem z rzutów karnych.

Trzy gole strzelili również piłkarze Sokoła, którzy na własnym stadionie "do zera" ograli Błoniankę Błonie. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo zapewnili gospodarzom Jakub Zagórski (57 i 62) oraz Mateusz Lis (90+2, z karnego).

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Lechia podejmowała Unię. Oba gole były dziełem graczy ze Skierniewic. W 6. minucie prowadzenie przyjezdnym zapewnił Kamil Waśniowski, a po godzinie gry samobójczym trafieniem stan rywalizacji wyrównał Andrzej Krajewski.

Po bezbramkowych meczach po jednym punkcie zdobyli również zawodnicy KS Kutno i Pelikana Łowicz. W Kutnie gościła warszawska Polonia, natomiast zespół z Łowicza w Radomiu walczył z Bronią.

Po ośmiu kolejkach liderem rozgrywek jest Legionovia Legionowo (17 pkt.). Trzecia Unia i czwarta Lechia mają po 13 pkt., a po jedenaście oczek zgromadzili piłkarze ósmego w klasyfikacji Pelikana i dziesiątego KS Kutno. Dwunastą lokatę zajmuje ŁKS II (10 pkt.), a szesnasty jest Sokół (7 pkt.).

W 9. kolejce 18 września Unia podejmie Znicz Biała Piska (godz. 15), ŁKS II zagra w Łodzi z Bronią Radom (godz. 16), a Lechia w Warszawie zmierzy się z Polonią (godz. 19.11). Dzień później KS Kutno na wyjeździe walczyć będzie z Błonianką (godz. 11), a rywalem Sokoła w Białymstoku będą rezerwy Jagiellonii (godz. 12). W tej serii spotkań pauzować będzie Pelikan.