fot. 3 liga

Kolejka bez zwycięstwa

W 5. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi żadnej z drużyn naszego regionu nie udało się zdobyć kompletu punktów. Po czterech piątkowo - sobotnich porażkach w niedzielę odnotowaliśmy dwa remisy 1:1.


Pierwszy padł w Łowiczu, gdzie Pelikan podzielił się punktami z rezerwami warszawskiej Legii. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Kamila Łojszczyka (11), goście wyrównali po trafieniu Dawida Dzięgielewskiego (36). Takim samym rezultatem zakończyło się starcie w Szczuczynie, gdzie miejscowa Wissa podejmowała Sokoła Aleksandrów Łódzki. Tutaj też miejscowi prowadzili, a przyjezdni musieli gonić wynik. Na bramkę Kamila Sakowicza (42) ekipa z Aleksandrowa odpowiedziała pięć minut przed kocem meczu, gdy wynik ustalił Michał Góral.

Po 5. kolejkach liderem jest Legionovia Legionowo (10 pkt.), za którą plasują się Unia Skierniewice i Lechia Tomaszów Mazowiecki (po 9 pkt.). Na piątym miejscu jest Pelikan (8 pkt.), a dziesiąte zajmuje ŁKS II (7 pkt.). W strefie spadkowej na pozycjach numer 16. i 17. znajdują się natomiast Sokół i KS Kutno (po 4 pkt.).

W następnej serii spotkań 3 września Sokół podejmie Unię (godz. 16), a dzień później KS Kutno zagra w Szczuczynie (godz. 12), Lechia wystąpi na boisku legionowskiego lidera (godz. 15), a Pelikan w Białobrzegach grać będzie z Pilicą (godz. 17). Na niedzielę zaplanowano natomiast mecz rezerw Legii i ŁKS (godz. 12).