Kolejka dla łodzianek

Trzynasta seria spotkań Orlen Ekstraligi Kobiet była szczęśliwa dla zawodniczek TME SMS. Mistrzynie Polski wygrały swój mecz, a dwie wyżej sklasyfikowane drużyny pogubiły punkty.

Prowadzący w rozgrywkach GKS Katowice na własnym stadionie zremisował 1:1 z Czarnymi Sosnowiec. Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie w Koninie, gdzie Medyk grał z Górnikiem Łęczna. W tym meczu goli nie było.

Sześć bramek padło natomiast przy ulicy Milionowej. Pięć z nich strzeliły łodzianki, które mierzyły się z KKP Bydgoszcz. Już w 7. minucie rzut karny wykorzystała Gabriela Grzybowska, która czternaście minut później po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń. Potem zrobiły to również: Anna Rędzia (26'), Dominika Kopińska (30') i Paulina Filipczak (41'). Przy wyniku 5:0 honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczyła Aleksandra Stasiak (53').

Po tym zwycięstwie podopieczne Marka Chojnackiego wyprzedziły Górnika, a stratę do liderek zmniejszyły do jednego punktu. Katowiczanki zebrały do tej pory trzydzieści cztery oczka. Łodzianki mają 33 pkt., a zespół z Łęcznej - 32.

W 14. kolejce TME SMS zagra na wyjeździe ze Sportową Czwórką Radom (11 marca, godz. 12:00).