fot. 3 liga logo

Kolejka do zapomnienia

O drugiej kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi zespoły z naszego województwa z pewnością będą chciały szybko zapomnieć. Porażki zdołała uniknąć jedynie skierniewicka Unia, dla której bezbramkowy remis w wyjazdowym meczu z Concordią Elbląg nie był jednak szczytem marzeń.


Pozostałe drużyny nie zdobyły żadnego punktu. Przed własną publicznością wyższość rywali musieli uznać gracze Lechii i Pelikana. W Tomaszowie Mazowieckim gospodarze ulegli 1:3 Mławiance Mława, honorową bramkę dla Lechii zdobył Adam Nowak (60'). Bez strzelonego gola starcie z rezerwami warszawskiej Legii zakończył natomiast Pelikan. W Łowiczu przyjezdni zwyciężyli 2:0.

Wyjazdowych porażek doznali z kolei zawodnicy sieradzkiej Warty i ŁKS II. Tuż przed końcem spotkania w Grodzisku Mazowieckim Wiktor Płaneta zdobył gola dla beniaminka, jednak wcześniej Pogoń strzeliła trzy bramki i pokonała Wartę 3:1. Porażką 0:1 zakończył się natomiast wyjazd łodzian na mecz z Błonianką Błonie.

Po dwóch kolejkach jedyną drużyną z kompletem punktów jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszą połowę tabeli zamykają rezerwy ŁKS (3 pkt.). Trzy oczka mają również na koncie: jedenasta w klasyfikacji Warta i trzynasty Pelikan. Na czternastej pozycji jest Unia (2 pkt.), a tabelę zamyka Lechia (0 pkt.).

W trzeciej serii spotkań 17 sierpnia Warta podejmie Pelikana, ŁKS II zagra w Łodzi z Unią, a Lechia na wyjeździe zmierzy się z Legią II. Te mecze rozpoczną się o godzinie 17.