Kolejka na remis

W meczach szóstej kolejki rozgrywek grupy I trzeciej ligi dwa zespoły z naszego regionu zgarnęły pełną pulę. Dwa inne doznały porażek, a jedna podzieliła się punktami z rywalem.

Remisem zakończyło się starcie Warty Sieradz, która jeden punkt przywiozła z wyjazdowego starcia z Ursusem Warszawa. Wynik tego spotkania został ustalony już w pierwszym kwadransie. W 12. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Piotra Mielczarka, a niespełna 120 sekund później do remisu doprowadził Mateusz Muszyński. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.

Jeszcze lepiej na wyjeździe spisali się gracze ze Skierniewic. W 16. minucie bramkę dla Unii strzelił Kamil Sabiłło i to trafienie zapewniło przyjezdnym trzy oczka w konfrontacji z rezerwami białostockiej Jagiellonii. Relacja z tego spotkania jest dostępna tutaj.

O trzy oczka swój dorobek powiększyli również gracze Pelikana, którzy w Łowiczu pokonali 2:0 Concordię Elbląg. Wynik meczu w 26. minucie otworzył Jakub Garnysz, a czternaście minut później trafieniem z rzutu karnego rezultat ustalił Szymon Sołtysiński. Zdobywca drugiego gola nie dotrwał na boisku do końcowego gwizdka sędziego. W 74. minucie musiał opuścić plac gry po obejrzeniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Dziesięć minut wcześniej jedenastkę obronił bramkarz gospodarzy Mateusz Wlazłowski.

Powodów do zadowolenia nie mieli natomiast zawodnicy Lechii i ŁKS II. W Tomaszowie Mazowieckim miejscowi ulegli 0:1 Olimpii Zambrów, a w Grodzisku Mazowieckim Pogoń pokonała rezerwy pierwszoligowca 2:1. Honorową bramkę dla łodzian w 86. minucie meczu zdobył Damian Nowacki.

Po sześciu seriach spotkań prowadzący w rozgrywkach Świt Nowy Dwór Mazowiecki i druga w klasyfikacji Mławianka Mława mają po 15 pkt. Po jedenaście oczek zgromadzili zawodnicy piątego w tabeli Pelikana i szóstej Unii. Dziewiątą lokatę zajmuje Lechia (7 pkt.), na trzynastej jest ŁKS II, a na czternastej Warta. Te dwie ekipy zdobyły do tej pory po pięć oczek.

W 7. kolejce 10 września rezerwy ŁKS podejmą Pelikana, Unia zagra z Pogonią (godz. 14), Warta zmierzy się z Bronią Radom (godz. 16), a w Elblągu Concordia zagra z Lechią (godz. 16).