Kolejny podział punktów

Po remisie 3:3 z Pogonią Szczecin zawodnicy Widzewa podzielili się punktami z Jagiellonią Białystok. W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy ekipa z Piłsudskiego przed własną widownią zremisowała 1:1.

Popołodniowe opady śniegu sprawiły, że spotkanie zaplanowane na godzinę 20:30 rozpoczęło się z trzydziestominutowym opóźnieniem. Ostatecznie udało się jednak doprowadzić boisko do właściwego stanu i rywalizacja toczyła się na zielonej murawie.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w pierwszej odsłonie meczu, ale w 38. minucie Juliusz Letniowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarza na Bartłomieju Pawłowskim. Po strzale z jedenastu metrów piłka trafiła w poprzeczkę. Skuteczniejszy okazał się Dominik Kun, który dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry dał miejscowym upragnionego gola. Po zagraniu Ernesta Terpiłowskiego wbiegł z piłką w pole karne i mimo asysty obrońcy posłał futbolówkę do siatki. Nie było to jednak rozstrzygające trafienie. W 90. minucie przyjezdni przeprowadzili akcję, po której Martin Kreuzriegler skierował piłkę do własnej bramki.

Dzięki remisowi Widzew powiększył swój dorobek do 31 pkt. i w tabeli jest aktualnie na trzecim miejscu. W 20. kolejce 10 lutego beniaminek zagra na wyjeździe z gdańską Lechią (godz. 20:30).