fot. SMS Łódź U-14

Krok od podium

Na czwartym miejscu młode piłkarki UKS SMS zakończyły udział w finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu. W meczu o trzecie miejsce łodzianki po rzutach karnych przegrały z SWD Wodzisław Śląski.


W Rybniku do walki o tytuł najlepszej drużyny w kraju przystąpiło 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Pierwszą fazę rywalizacji łodzianki zakończyły z kompletem zwycięstw. Już w pierwszym meczu zmierzyły się z zespołem, który później pozbawił je medalu. I wygrały 2:1. W kolejnych meczach grupowych pokonały Wierzbowiankę Wierzbno 4:2 i Football Wizards Academy Kraków 6:0. Nie miały również problemów w ćwierćfinale, w którym 5:1 ograły Stomil Olsztyn.

Dwa kolejne mecze ekipa UKS SMS zremisowała, jednak w rzutach karnych musiała uznać wyższość rywalek. W regulaminowym czasie półfinałowego starcia z GKS Katowice żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Niestety, karne lepiej egzekwowały zawodniczki z Górnego Śląska i to one zameldowały się w finale, a później sięgnęły po złoto. Drugie miejsce zajęła Pogoń Tczew. Spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się natomiast remisem 1:1, a w karnych ekipa z Wodzisławia Śląskiego wygrała 2:1.