fot. Puchar Tymbarku - powiat pabianicki

Ksawerów gra dalej

Zespoły SP Ksawerów w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 wygrały kwalifikacje Pucharu Tymbarku w powiecie pabianickim. W najmłodszej grupie wiekowej U-8 do rozgrywek zgłosił się tylko MUKS Włókniarz Pabianice, który również zagra w fazie wojewódzkiej.


W rozgrywkach U-10 wystąpiły cztery drużyny, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Ekipa z Ksawerowa w końcowej klasyfikacji wyprzedziła SP 5 Konstantynów Łódzki, SP 1 Pabianice oraz SP 13 Pabianice.

Na dwie grupy podzielono natomiast siedmiu uczestników turnieju w kategorii wiekowej U-12. Trzy z tych drużyn w Pabianicach brały wcześniej udział w rozgrywkach gminnych. Na pierwszym miejscu zakończyła je SP 17, a awans wywalczyli też zawodnicy SP 14 i SP 13. Na etapie gminnym rywalizację zakończyły zespoły SP 1 i SP 13 II. Na szczeblu powiatowym drużyny z Pabianic znalazły się w grupie A, którą uzupełnili gracze SP Mianów. Najlepsi ponownie okazali się zawodnicy SP 17, a na kolejnych miejscach sklasyfikowano: SP 13, SP 14 i SP Mianów. Grupę B wygrała SP Dłutów, drugą pozycję zajęła SP Ksawerów, a trzecią SP 5 Konstantynów Łódzki.

W półfinałach Ksawerów pokonał SP 17, która nie mogła wystąpić w najsilniejszym składzie. Po zwycięstwie nad SP Dłutów do finału awansowała też ekipa SP 13, która jednak w meczu o pierwsze miejsce nie sprostała graczom z Ksawerowa.

​Puchar Tymbarku - powiat pabianicki 2023