fot. Finał Pucharu Polski, Kutno

Kto zagra z Widzewem?

Pod koniec sierpnia poznaliśmy pary 1/32 Pucharu Polski. W jednej z nich pierwszoligowy już Widzew zmierzy się z triumfatorem pucharowych rozgrywek 2019/2020 w województwie łódzkim. Tego poznamy jutro w Kutnie, gdzie Unia Skierniewice zmierzy się z Pelikanem Łowicz. Zwycięzca oprócz przepustki do fazy ogólnopolskiej otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 40 tys. zł. Pokonany odbierze czek na kwotę 10 tys. zł.


Zespół ze Skierniewic ma szansę na obronę trofeum, które przed rokiem wywalczył po starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz zakończył się remisem 3:3, który utrzymał się również w dogrywce. Ubiegłoroczny zwycięzca wojewódzkiej fazy Pucharu Polski został więc wyłoniony dopiero po serii rzutów karnych. W konkursie jedenastek szczęście było przy Unii, która również w bieżącej edycji mogła liczyć na uśmiech losu.

Ekipa ze Skierniewic w ćwierćfinale przegrała 1:2 z RKS Radomsko, jednak z powodu występu w przeciwnym zespole nieuprawnionego zawodnika otrzymała walkower 3:0. Dzięki temu znalazła się w półfinale, w którym 3:0 ograła Wartę Sieradz. Jeszcze efektowniejszy był jednak awans Pelikana. Drużyna z Łowicza w 1/2 wojewódzkiego PP grała w Warcie, gdzie pokonała Jutrzenkę aż 7:0! Z pewnością taki wynik i awans do finału wyjątkowo ucieszył Patryka Pomianowskiego, Macieja Wyszogrodzkiego i Damiana Kozieła. Cała trójka w przeszłości broniła barw Unii, a teraz z pewnością chciałaby wygrać prestiżowe starcie z byłym klubem.

Środowe spotkanie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie (ul. Kościuszki 26) rozpocznie się o godz. 17. Z powodu ograniczeń spowodowanych aktualna sytuacją epidemiologiczną na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 500 widzow.