fot. Ekstraliga logo

Kto zdobędzie tytuł?

W nadchodzący weekend drugą rundę rozgrywek rozpoczną zespoły występujące w ekstralidze kobiet. Po pierwszej części sezonu na czele stawki jest Górnik Łęczna (27 pkt.), za którym plasują się piłkarki TME SMS Łódź (25) i Czarnych Sosnowiec (24). Wszystko wskazuje na to, że w tej trójce jest przyszły mistrz Polski.


Tytułu broni zespół z Sosnowca, który poprzednie rozgrywki zakończył przed ekipą z Łodzi. Na półmetku kolejnych najlepszy okazał się jednak Górnik, który do drugiej części sezonu przystąpi z niewielką przewagą nad najgroźniejszymi rywalkami. 

Łodzianki do walki o zniwelowanie tej straty przygotowywały się m.in. na zgrupowaniu w Kleszczowie. Rozegrały też serię wartościowych sparingów, w których mierzyły się m.in. z uczestnikiem Ligi Mistrzyń Ferencvarosem Budapeszt oraz Górnikiem i Czarnymi. W stolicy Węgier podopieczne Marka Chojnackiego zwyciężyły 2:0, natomiast w konfrontacjach z kandydatkami do mistrzostwa schodziły z boiska pokonane. Z aktualnym liderem ekstraligi TME SMS przegrał 0:1, a z obrończyniami tytułu 0:2. Tym ostatnim meczem ekipa z Milionowej zakończyła przygotowania do rundy rewanżowej.

W przerwie zimowej z łódzką drużyną pożegnały się: Daria Kurzawa i Alicja Sokołowska. Doszło również do zmian w sztabie szkoleniowym, z którego odszedł Piotr Wosik. Jego miejsce zajął Sebastian Papis, a wraz z nim do kadry ligowej dołączyło sześć zawodniczek z drużyn juniorskich. Wszystkie miały okazję pokazać się w meczach sparingowych. Teraz być może dostaną szansę w spotkaniach o punkty.

Rundę wiosenną łodzianki rozpoczną 6 marca we Wrocławiu, gdzie zmierzą się ze Śląskiem. Początek meczu o godz. 12.