Kun przerwał złą passę

Wyjątkową wagę miał gol strzelony przez Dominika Kuna w 87. minucie wyjazdowego meczu Widzewa z Miedzią Legnica.

Bramka zdobyta po indywidualnej akcji rozpoczętej na środku boiska zapewniła przyjezdnym wygraną 1:0, a przy okazji przerwała serię dziewięciu spotkań bez wygraanej i zagwarantowała utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

Po sukcesie w starciu ze zdegradowanym już outsiderem rozgrywek ekipa z Piłsudskiego awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem sezonu widzewiacy zgromadzili 41 pkt. - dziewięć więcej niż otwierający strefę spadkową Śląsk Wrocław, z którym mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

W 32. kolejce beniaminek przy Piłsudskiego zmierzy się z zajmującym ósmą lokatę Górnikiem (13 maja godz. 20:00). Zespół z Zabrza po dotychczasowych meczach również ma 41 pkt.