fot. logo F1L

Kwietniowe piątki bez goli

Zawodnicy Widzewa w kwietniu trzy razy podejmowali rywali na stadionie przy al. Piłsudskiego. Wszystkie spotkania rozegrano w piątki i w żadnym z nich nie było goli! W jedynym dzisiejszym meczu 27. kolejki gospodarze podzielili się punktami z Miedzią Legnica.


Serię bezbramkowych remisów na własnym stadionie widzewiacy rozpoczęli 9 kwietnia starciem z Puszczą Niepołomice. Dwa tygodnie później "na zero" zagrali z Górnikiem Łęczna, a w ostatnim dniu kwietnia osiągnęli taki sam wynik w rywalizacji z Miedzią. Podział punktów nie usatysfakcjonował żadnej z drużyn, jednak więcej powodów do zadowolenia mogą mieć przyjezdni, którzy w tabeli Fortuna 1. Ligi nadal tracą trzy punkty do Widzewa, ale mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze. Ekipa z Piłsudskiego po 27. kolejkach ma 40 pkt. i po dzisiejszym spotkaniu jest na siódmym miejscu, ze stratą sześciu oczek do lokaty dającej prawo gry w barażach o ekstraklasę.

Pozostałe zespoły mecze 27. kolejki mają jeszcze przed sobą, a widzewiacy mogą już się szykować do spotkania kolejnej serii, w której zmierzą się w Rzeszowie z Resovią (9 maja, godz. 12.40).