Lady Grembach nadal najlepsze!

Tytuł mistrzyń Polski w beach soccerze po raz trzeci z rzędu wywalczyły zawodniczki Lady Grembach. W finałowym meczu po rzutach karnych łodzianki pokonały Spartę Daleszyce. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 4:4. Dodatkowo najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Kinga Kurek.

Gospodarzem XIII Mistrzostw Polski Kobiet w Piłce Plażowej był Kołobrzeg. Do walki o medale stanęło osiem drużyn, które przebrnęły eliminacje. Do złota łódzką ekipę doprowadził Jarosław Jagielski, który od 15 lat z powodzeniem prowadzi piłkarskie drużyny grające na piasku. Przed objęciem drużyny kobiet prowadził męski zespół Grembacha, z którym po siedem razy sięgał po mistrzostwo kraju i Puchar Polski oraz zajął szóste miejsce na klubowych mistrzostwach Europy. W tej ostatniej imprezie z Lady Grembach w 2018 roku zajął piąte miejsce, a w 2019 – siódme.

Pod wodzą Jagielskiego w Kołobrzegu tytuł mistrzowski obroniły: Katarzyna Borowiec (kapitan), Kurek, Dagmara Suskiewicz, Katarzyna Pioruńska, Myroslava Vypasniak, Francesca Maiorca, Aida Xhaxho, Katarzyna Żak, Izabela Pieprzowska, Patrycja Gruszka, Elżbieta Buk, Magdalena Pacler, Anna Król i Agata Pacler. Trenera zespołu wspierali asystenci Witold Ziober, Adam Bogacz i Maciej Marciniak, a także Daniel Głowacki (trener przygotowania fizycznego) i dr Adam Kwapisz (opieka medyczna).