Lechia i ŁKS II z pełną pulą

W grupie I trzeciej ligi w dwóch spotkaniach 22. kolejki doszło do rywalizacji drużyn z naszego regionu. Obronną ręką z tych starć wyszli gracze Lechii Tomaszów Mazowiecki i rezerw ŁKS.

Łodzianie pojechali do Kutna, gdzie po trafieniach Jakuba Romanowicza (18') i Macieja Radaszkiewicza (71') ograli 2:0 miejscowy KS. Lechia przed własną publicznością mierzyła się natomiast z Pelikanem. Goście z Łowicza prowadzili już 2:0, jednak gole strzelone przez Jakuba Pawlickiego (26') i Szymona Sołtysińskiego (33', z karnego) nie dały im nawet jednego punktu. W 41. minucie pierwszą bramkę dla Lechii strzelił Michał Drabik, a w doliczonym czasie pierwszej połowy do remisu doprowadził Miłosz Turewicz. Wynik 2:2 utrzymał się niemal do końca meczu. Niemal, gdyż w 89. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Drabik i to trafienie zapewniło gospodarzom komplet punktów.

Jeden dopisali do swojego konta gracze Sokoła Aleksandrów Łódzki, którzy podejmowali GKS Wikielec. W 37. minucie gola dla gospodarzy zdobył Michał Góral, a w 50. minucie uderzeniem z rzutu karnego wynik meczu na 1:1 ustalił Michał Jankowski. Skrót spotkania oraz pomeczową wypowiedź trenera Sokoła można obejrzeć tutaj.

Po sobotnich spotkaniach liderem rozgrywek jest Legionovia Legionowo (47 pkt.). Lechia zajmuje miejsce czwarte (37 pkt.), ŁKS II jest na pozycji dziewiątej (29 pkt.), na jedenastej plasuje się KS Kutno (28 pkt.), szesnasty jest Pelikan (20 pkt.), a osiemnasty Sokół (18 pkt.). Piątą lokatę zajmuje Unia Skierniewice (35 pkt.), która w niedzielę zagra na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii (godz. 15).