Lechia i GKS zremisowały swoje mecze

Za nami 12. kolejka spotkań w III lidze (grupa I). Prowadząca w tabeli Lechia Tomaszów zremisowała, po zaciętym boju, ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie dwóch GKS-ów. Ten z Wikielca zremisował u siebie z bełchatowskim 0:0.

Lechia Tomaszów jeszcze w trzeciej minucie doliczonego czasu gry była bliska zwycięstwa nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wygrywała 3:2 i grała z przewagą jednego piłkarza. Goście walczyli jednak do końca i wyrównali z rzutu karnego. Mateusza Awdziewicza pokonał Arkadiusz Ciach.

Lechia Tomaszów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:3 (1:2)
Bramki: Kordian Górka 3, Bartosz Snopczyński 53, 65 – Hubert Michalik 24, Kyrylo Knysh 29, Arkadiusz Ciach 90

Mimo kilku znakomitych sytuacj GKS Bełchatów nie strzelił zwycięskiej bramki w Wikielcu. Bohaterem spotkania był golkiper miejscowych Paweł Rutkowski, który obronił potężny strzał Serhija Napolova w ostatniej minucie meczu. Wcześniej pomogła mu poprzeczka, a obił ją Patryk Skórecki.

GKS Wikielec – GKS Bełchatów 0:0

Coraz bliżej ścisłej czołówki jest Pelikan Łowicz. Wygrał na wyjeździe z ŁKS 1926 Łomża po trafieniach Jakuba Garnysza i Szymona Sołtysińskiego. Pelikan traci do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i GKS Bełchatów (2 i 3 miejsce) zaledwie jeden punkt.

ŁKS 1926 Łomża - Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Garnysz 49, Szymon Sołtysiński

We właściwe tory wskoczyła również Unia Skierniewice, która powoli nadrabia stracony na początku sezonu dystans. Zespół Kamila Sochy pokonał w Nieborowie Concordię Elbląg 4:1 (1:0).

Unia Skierniewice - Concordia Elbląg 4:1 (1:0)
Bramki: Dawid Dzięgielewski 9,88, Mateusz Stępień 73-karny, Adrian Dudziński 90 - Kacper Noworyta 48

Kolejnej porażki doznała niestety sieradzka Warta, która przegrała u siebie z Olimpią Zambrów 0:2 (0:0). Jej sytuacja w tabeli robi się mocno nieciekawa. Osiem zdobytych punktów w 12 meczach pozwala wyprzedzać jedynie Pilicę Białobrzegi.

Warta Sieradz - Olimpia Zambrów 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Romanowicz 49, Rafał Parobczyk 55