Lechia nie miała litości

W czwartej kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi w Tomaszowie Mazowieckim miejscowa Lechia podejmowała Wartę Sieradz. Gospodarze nie mieli litości dla beniaminka i zwyciężyli 3:0.

Bezbramkowy remis utrzymał się przez niespełna osiem minut, a pierwszego gola sprezentował tomaszowskiej ekipie Krystian Stolarczyk, który pokonał własnego bramkarza. Później dwa razy - w 26. i 50. minucie - rzuty karne wykorzystał Kamil Cyran.

Po cztery gole padły natomiast w meczach z udziałem Pelikana i ŁKS II. W Łowiczu gospodarze podzielili się punktami z Pilicą Białobrzegi, a łodzianie uratowali remis w wyjazdowym starciu z Legionovią Legionowo. W obu przypadkach drużyny z naszego regionu wyrównywały stan rywalizacji tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Pelikan dwa razy musiał odrabiać stratę. Do remisu 1:1 doprowadził Jakub Tabor (53'), a wynik meczu na 2:2 ustalił Kamil Łojszczyk (89'). Na Mazowszu rezerwy pierwszoligowca miały jeszcze trudniejsze zadanie, bo od 73. minuty Legionovia prowadziła już 2:0. Trzynaście minut później kontaktowego gola zdobył Aleksander Ślęzak, a w 89. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Nowacki.

Po czterech kolejkach liderem rozgrywek jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki (12 pkt.). Czwartą lokatę zajmuje Unia Skierniewice (8 pkt.), a szóstą - Pelikan (7 pkt.). Dwunasty w klasyfikacji ŁKS II i trzynasta Lechia mają po cztery punkty. Oczko mniej zgromadziła szesnasta w klasyfikacji Warta, która otwiera strefę spadkową.

W następnej serii spotkań 27 sierpnia w Łodzi rezerwy ŁKS zagrają z rezerwami białostockiej Jagiellonii (godz. 13), Warta podejmie Sokoła Ostróda (godz. 17), Lechia w Białobrzegach zmierzy się z Pilicą (godz. 17), a Pelikan w Zambrowie będzie walczył z Olimpią (godz. 17). Termin spotkania Unii z Legionovią nie jest jeszcze ustalony.