Lechia pogrążyła Sokoła

Trzy gole nie wystarczyły Sokołowi Aleksandrów Łódzki do zwycięstwa nad Lechią Tomaszów Mazowiecki. Goście zdobyli cztery bramki i tym samym praktycznie przypieczętowali los gospodarzy, którzy muszą się już pogodzić z myślą o spadku.

Po pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Aleksandrowie Łódzkim kibice Sokoła mieli minorowe nastroje. Co prawda już w 7. minucie Mateusz Sobociński dał gospodarzom prowadzenie, ale na przerwę gracze Sokoła schodzili mając na koncie trzy gole mniej od rywali. W 11. minucie do remisu doprowadził Miłosz Kapica, a po trafieniach Adama Nowaka (19'), Klima Morenkova (31') i ponownie Kapicy (36') zrobiło się 1:4. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Jan Krzyżanowski (76') oraz Sebastian Kobiera (83', z karnego), ale pozwoliło to jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Trzy punkty zainkasowali gracze ŁKS II, którzy po dwóch golach Artura Sójki (16', 35') wygrali 2:0 wyjazdowe starcie z zamykającą tabelę Wissą Szczuczyn.

W 34. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi pauzuje KS Kutno. Na niedzielę zaplanowano natomiast mecz w Skierniewicach, gdzie Unia podejmie Pelikana Łowicz (godz. 16).