Lechia przed Unią

Piątkowe zwycięstwo nad Bronią Radom dało graczom Lechii awans na pozycję lidera grupy I trzeciej ligi. I tę lokatę tomaszowianie utrzymali do końca 2. kolejki, po której tylko dwie ekipy mają komplet punktów. Drugą jest Unia Skierniewice.

Ten zespół wygrał dzisiaj na wyjeździe 1:0 z Błonianką Błonie. Gola na wagę trzech punktów w 48. minucie spotkania strzelił Kamil Sabiłło.

Pełną pulę zgarnęli również zawodnicy KS Kutno, którzy na własnym stadionie pokonali 2:1 Pelikana Łowicz. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Adrian Klep (39), a po trafieniu Marcina Kaceli gospodarze w 86. minucie prowadzili już 2:0. Tuż przed końcem spotkania, w doliczonym czasie gry honorowego gola dla Pelikana zdobył Krystian Mycka.

Podziałem punktów zakończył się natomiast mecz w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie Sokół podejmował rezerwy ŁKS. W 50. minucie prowadzenie dał gościom Mieszko Lorenc, a osiem minut później wynik na 1:1 ustalił Igor Kania

Otwierająca tabelę Lechia i druga w klasyfikacji Unia mają po 6 pkt., cztery zgromadził szósty w tabeli ŁKS II, trzy oczka są na koncie dziewiątego KS Kutno, a dwa mają zawodnicy Sokoła. Ten zespół zajmuje dwunastą lokatę, a na piętnastej jest Pelikan (1 pkt.).

W 3. kolejce 18 sierpnia Pelikan podejmie Lechię (godz. 17), ŁKS II zmierzy się z KS Kutno (godz. 18), Unia zagra z rezerwami białostockiej Jagiellonii (godz. 18), a Sokół pojedzie do Wikielca na mecz z miejscowym GKS (godz. 18).